Magnus Lindkvist: Kui tahate luua miskit uut, peate olema valmis selleks, et teid ei mõisteta pikka aega

Magnus Lindkvist: Kui tahate luua miskit uut, peate olema valmis selleks, et teid ei mõisteta pikka aega

18.05.2023

Konverentsipäeva lõpetas hinnatud Rootsi futuroloog Magnus Lindkvist, kelle energiline esinemine ei jätnud külmaks ühtki ruumisviibijat. Magnus rääkis, tulevikku võibki vaadelda intervallilise nähtusena. Miski algab ja lõpeb, sest tuleb midagi uut asemele ja niimoodi see tsükkel kordub pidevalt. Keegi ei suuda tulevikku ette ennustada. Tasub endalt küsida, kas me konkureerime või loome miskit uut? Millegi uue loomine algab sellest, et tunnistame endale, et oleme natukene teistsugused ja teistest inimestest erinevad. Sellele annab tunnistust asjaolu, et näeme asju erineva nurga alt ja meid ei mõisteta selles ajahetkes.

Rootsi futuroloog Magnus Lindkvist. Foto: Ardo Kaljuvee

Magnus Lindkvist soovitab otsida „kreatiivset hõõrdumist“ millegi uue loomiseks. See tähendab diskuteerimist, argumenteerimist ja loomet, mis pakatab energiast, mille jooksul lendavad sädemed, näidatakse üles ehedust ja aset leiavad konfliktsed olukorrad. Loomingu ja loome eelduseks on mittenõustumine. Edu omakorda on toksiline. See võib muuta meid laisaks, arrogantseks ja bürokraatlikuks. Düsfunktsionaalne ja turbulentne keskkond soodustab uute ideede sündi.

Inspireeriva konverentsipäeva lõpetas väga energilise ettekandega Magnus Lindkvist. Foto: Ardo Kaljuvee

Kui miski ei õnnestu, proovige uuesti ja uuesti. Eksperimenteerige. Kui tahate luua miskit uut, peate olema valmis selleks, et teid ei mõisteta pikka aega.

 

Järgmise aasta PARE konverents toimub 4. aprillil 2024 ning sinna saab juba registreerida varajase (m)ärkaja hinnaga siin.