Jenny Claesson

Jenny Claesson

Jenny Claesson on organisatsiooni Add Gender kaasasutaja ja soolise võrdõiguslikkuse konsultant.

PARE konverentsi ettekandes räägib Jenny Claesson teemal “10 asja, mida teha, et kaasata rohkem naisi juhtivatesse rollidesse“.
Konsultandina peab Jenny loenguid ja koolitusi soolise võrdõiguslikkuse teemal ning teeb analüüse ettevõtetele ja organisatsioonidele.  Jenny tugevusteks on avatud meel ja sihikindlus. Jenny on veendunud, et üksikisikud saavad maailma muuta. Jennyl on bakalaureusekraad kultuuriteadustes, rõhuasetusega soouuringutes, Stockholmi Ülikoolist, ning ta on töötanud kaasamise valdkonnas üle 10 aasta. Ta on välja töötanud Add Genderi koolituste ja sertifitseeritud normiinseneride kontseptsiooni alates 2016. aastast.

Inspireeriva ettekande käigus saad praktilisi teadmisi selle kohta, kuidas muuta organisatsioonikultuuri nii, et rohkem naisi oleks kõrgetel juhtimispositsioonidel. Tänu soolisele võrdsusele tõuseb organisatsiooni innovaatilisus, organisatsiooni majandusnäitajad paranevad ning suureneb töökoha heaolu. Ettekandes tehakse ülevaade ka teadustöödest.
Ettekande käigus tutvustab Jenny 10 konkreetset asja, mida saab organisatsioon teha, et naisi rohkem juhtimisrollidesse kaasata. Add Gender on edukalt aidanud Rootsi metsatööstusel jõuda rohkemate naisteni ja tasakaalustada soolist jaotust metsandusmessidel osalejate hulgas. Add Gender on koostanud soolise võrdsuse juhendeid transpordisektorile, pakkudes nende 9000 liikmesorganisatsioonile lihtsaid samm-sammult juhendeid, et alandada künnist soolise võrdsusega alustamisel. Samuti on Add Gender koolitanud tehnoloogiaettevõtteid üle Rootsi. Add Genderil on 15 aastat kogemust (asutati 2008. aastal) ja kuigi lahendused igale organisatsioonile on omanäolised, on mõned asjad paljudes sektorites sarnased. Ettekandest saad need 10 asja, millega alustada.


Kohtumiseni 4. aprillil 2024 PARE konverentsil ja 5. aprillil 2024 meistriklassis!

Jenny Claessoni konverentsil ja meistriklassis esinemist toetab Euroopa Komisjon projekti “Power of Women Leaders” raames.