Janno Siimar: õpi armastama teadmatust

Janno Siimar: õpi armastama teadmatust

26.11.2020

19. novembril tegi PARE konverentsil “Uus reaalsus” ettekande strateegilise disainigentuuri Velvet asutaja ja disainijuht Janno Siimar. Allpool leiad mõned mõtted tema ettekandest.

Janno Siimar soovitus oli: „Õpi armastama teadmatust, seal on peidus kõik su võimalused!“

Lisaks füüsilisele prügile on maailmas palju mentaalset prügi. Ta väitis, et Eestis mõjutab see vaimne prügi meid rohkem kui füüsiline prügi. Velvet on esimene empathy first disainiagentuur maailmas. Intelligentne disain kõigile ei tööta, neile teistele ongi tavaline disain.

“Kriis tekitas meile inspireeriva olukorra. Kõik, mille eest oleme inimesi hoiatanud, juhtus samal ajal. Oluline on, miks me teeme, mitte mida me teeme. Velvet ei teeninda tubaka- ja alkoholitootjaid, poliitikat ja sitapäid,” rääkis Janno Siimar.

Meil on keeruline värvata, sest peame inimesi alati ümber õpetama. Seetõttu on meile tähtis, mitte see, mida töötaja oskab, vaid see, millesse ta usub. Tööle võtame ainult endast paremaid, see on meid edasi viinud kõik need 17 aastat. Kui inimesed arenevad, lase neil minna, siis nad tulevad ka tagasi.